W dniu 07.03.19 r. w świetlicy szkolnej przy ulicy Radzymińskiej 227 odbył się konkurs świetlicowy dotyczący zasad dobrego wychowania. Tematyka dobrych manier i obyczajów jest stale obecna podczas zajęć świetlicowych, ale szczególnie poświęciliśmy jej czas w lutym. Hasło jednego z tygodni brzmiało „Jak obycie ułatwia życie”. Dzieci były zapoznawane z zasadami savoir-vivre, uczestniczyły w praktycznych zajęciach nakrywania do stołu, zachowania się podczas posiłków, przedstawiania się, właściwego ubioru, higieny osobistej itp. Czytane też były fragmenty książki Grażyny Herbst „Dobre maniery, czyli savoir- vivre dla dzieci i nie tylko”.  Podczas konkursu dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na wylosowane pytania i wykonać praktyczne ćwiczenia. Należy przyznać, że uczniowie posiadają wiedzę teoretyczną, wiedzą, jakie zasady obowiązują i jak się kulturalnie zachować w różnych sytuacjach. W konkursie wzięły udział dzieci z klasy 3a, zaś starsi uczniowie gorliwie im kibicowali. Ostatecznie I miejsce zajęła Iza Bogucka, II miejsce Adam Rzepko, a III miejsce Rafał Ziółkowski. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy- wychowawcy świetlicy.