W dniu 27 lutego 2019 r. odbył się nasz coroczny Bal Karnawałowy organizowany przez zespół świetlicy dla klas I - III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Bal jak zawsze podzielony był na dwie zmiany: poranną i popołudniową tak, aby jak najwięcej chętnych uczniów mogło wziąć w nim udział. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę wróżek, czarodziejów, czarownic, kowbojów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Nie mogło zabraknąć również konkurencji konkursowych, takich jak „Taniec z balonem”, „Gorący dywan”, „Limbo”, rywalizacji o „wolne” krzesełko, w których dzieci mogły wykazać się sprytem i szybkością oraz wygrać upominek. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały Bal Karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Żal było kończyć ten towarzyski festiwal radości i uśmiechu, w którym spotkały się dzieci. Powtórka z dobrej zabawy… – za rok.

Joanna Urbaniak