Dnia 7 stycznia 2019 r, w ramach projektu „ Zaprzyjaźnij się ze szkołą”, odbyły się zajęcia otwarte dla przedszkolaków w świetlicy szkolnej na ul. Topazowej pod hasłem „ Zimą się nie nudzimy”. Przygotowane zajęcia odbyły się między 9.30 a 11.00. W zajęciach wzięli udział również uczniowie kl. I b i I d. Dzieci zostali zapoznani z zimowymi dyscyplinami sportowymi na lodzie, nartach i desce. Poznali dotąd nie znane im dyscypliny takie jak: curling, bobsleje, biatlon, skeleton. Później odbyły się kalambury, chętni uczniowie prezentowali hasła związane z wyżej wymienionymi dyscyplinami sportowymi. Po bardzo emocjonującym zgadywaniu haseł dzieci przystąpili do wykonania pracy plastycznej: postać narciarza z kolorowych papierów o różnej fakturze i drewnianych patyczków.