Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej świetlicy. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Ten cel przyświecał rozpoczęcie 8 maja w świetlicy na ul. Topazowej Tygodnia Teatru. Pierwszego dnia uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi teatru. Dowiedzieli  się jak wygląda scena teatralna i poszczególne jej elementy.  Ponadto dzieci zapoznały się ze sposobem powstawania sztuki teatralnej i wzbogaciły swój słownik o takie pojęcia jak: rekwizyty, scenografia, kostiumy, choreografia, drama, pantomima. Poza tym  zdziwili się, że oprócz aktorów pracuje w tym pięknym miejscu sufler, scenarzysta i reżyser. Kolejny dzień dotyczył wyrażania ekspresji twórczej: w mowie, ruchu, geście. Dzieci podczas zabaw teatralnych miały okazję zmienić się w wybrane zwierzę, super bohatera czy księżniczkę. Następnego dnia panie wychowawczynie przypomniały uczniom jak powinno się zachowywać w teatrze oraz zapoznały dzieci z  rodzajami  lalek teatralnych. W tym dniu dzieci samodzielnie wykonały śliczne kukiełki z wykorzystaniem kolorowego filcu. Podsumowując Tydzień Teatru na świetlicy na ul. Topazowej dzieci obejrzały spektakl z lalkami teatru  cieni. Uczniowie byli zachwyceni.