Nasza szkoła dba o kształtowanie i umacnianie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie postaw prospołecznych. Temu przede wszystkim służył zorganizowany w dniach 23 - 27.04.2018 „Tydzień Patriotyzmu”. Wszystkie dzieci w tych dniach nosiły odświętne stroje i przypięte do nich kotyliony. Świetlica na ul. Topazowej również włączyła się w te obchody. Została pięknie udekorowana w barwy narodowe. Odbyło się wiele pogadanek, zabaw, quizów i projekcji filmowych o tematyce patriotycznej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i wykazywały duże zaangażowanie. Wykonały też wiele prac plastycznych związanych tematycznie z symboliką narodową. Przegląd poezji i pieśni patriotycznych stanowił uwieńczenie obchodów. Uważamy, że była o niezwykle cenna inicjatywa i wspaniała lekcja historii.