W ramach cyklu „Wielcy poeci dzieciom” świetlica szkolna i biblioteka zorganizowały zajęcia czytelnicze przybliżające twórczość zmarłej w 2017 roku znanej pisarki dla dzieci Wandy Chotomskiej. Uczniowie mieli okazję poznać życiorys autorki, jej twórczość prozatorską i poetycką. Dużym zainteresowaniem naszych dzieci cieszyły się szczególnie wiersze Chotomskiej, która o rzeczach zwyczajnych potrafiła pisać w niezwykły sposób. Odznaczona „Orderem uśmiechu” autorka zapadła głęboko w pamięć naszych uczniów, którzy nie kryli zainteresowania jej twórczością.
W tym roku konkurs poświęcony autorce był połączeniem wiedzy literackiej i talentu plastycznego. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać ilustracje do wydrukowanego wiersza. Jury brało pod uwagę:
• zrozumienie tekstu
• adekwatność ilustracji do treści utworu
• oryginalność i estetykę wykonania

Wiele prac okazało się bardzo dobrych i jury miało spory kłopot z wytypowaniem laureata. Ostatecznie przyznano:

Kategoria klas 0-1
I miejsce Zuzia Gałązka 1d
II miejsce Matylda Pawikowska 0a
III miejsce Ewa Rutecka 0b

Kategoria klas 2-3
I miejsce Aurelia Nadolna 2b
II miejsce Wiktoria Falińska 3d