Ostatnie dni listopada od wieków bardzo mocno związane są z obchodzeniem imienin Katarzyny i Andrzeja. W szkole staramy się pamiętać o tradycjach naszych dziadków i co roku w świetlicy świętujemy razem z jubilatami. W każdej z filii naszej szkoły w dniu 29 listopada odbyły się Andrzejki i Katarzynki. Nasi podopieczni byli niezwykle podekscytowani kiedy zbliżał się ten magiczny dzień. Bardzo dużo rozmawialiśmy o pochodzeniu tej tradycji, o naszych babciach i dziadkach, którzy w ten sposób chcieli poznać swoją przyszłość. W dzisiejszych czasach dla dzieci jest to okazja do tańca i lepszego poznania się z kolegami i koleżankami. Wspólnie dekorowaliśmy salę: dmuchaliśmy balony, wycinaliśmy gwiazdy, kolorowe koty i pająki. Przygotowaliśmy stoiska z wróżbami oraz miejsce do wspólnych tańców. W tym roku pojawiły się takie konkursy jak: “Taniec z miotłą”, “Skoczne nogi”, “Czerwone jabłuszko”, “Uśmiechnij się!” oraz różne wróżby np. ustawianie butów, serca z imionami, kubeczki, ciągniecie losów i koło z kolorami. Wszystko to pozytywnie wpłynęło na dobrą zabawę w tańcu oraz niezapomniane przeżycia i emocje podczas konkursów. Dzieci, które przybyły bardzo licznie w tym dniu do świetlicy wróciły do domów zadowolone. Nauczyciele również; )