Tuż po imieninach Mikołaja, 7 grudnia, w naszej szkole przy ul. Topazowej odbyły się zajęcia otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Zaprosiliśmy na to wydarzenia dzieci z Przedszkola nr 128. Aura nie była zbyt sprzyjająca spacerom, dlatego też nasi goście nie dotarli na to spotkanie. Nie pomieszało to w żadnej mierze naszych planów i postanowiliśmy odnaleźć św. Mikołaja wraz z uczniami klasy 1 E i 1 F. Na samym początku dzieci zapoznały się z treścią listu, jaki pozostawił dla nas św. Mikołaj wczesnym rankiem. Dowiedzieliśmy się, że bardzo chciał się z nami zobaczyć w dniu swoich imienin, jednak musiał pilnie pojechać do Fabryki Zabawek. Poprosił też, abyśmy rozejrzeli się po szkole i poszukali wskazówek dotyczących jego aktualnego miejsca pobytu, a dzięki temu może uda nam się go wreszcie zobaczyć. Z niecierpliwością i podekscytowaniem wyruszyliśmy na poszukiwania liścików od św. Mikołaja! Udało nam się zebrać 4 wskazówki i odpowiedzieć na 4 zagadki, jakie dla nas przygotował. Odkryliśmy coś jeszcze… Kolejny list, w którym żegna się z nami bardzo miło i przeprasza, że znów musiał wyjechać. Poczciwy staruszek zostawił dla nas także drobne podarunki oraz kilka próśb: aby dzieci były dla siebie uprzejme, dzieliły się zabawkami oraz słuchały rodziców i nauczycieli. Potem dowiedzieliśmy się kim był Mikołaj, który żył kilka wieków przed nami oraz nauczyliśmy się piosenki M. Jeżowskiej pt. “Kochany Panie Mikołaju”. Pomimo, że nie zobaczyliśmy się z Panem Mikołajem twarzą w twarz, dzieci były bardzo ucieszone wiadomościami i upominkami, które dla nich przygotował. Postanowiły również być dla siebie bardziej koleżeńscy i uprzejmi.

Aneta Majchrzak