Świetlica jest miejscem dla każdego ucznia, wszyscy pracownicy dbają o to, aby dzieci czuły się tutaj dobrze, bezpiecznie i by znalazły towarzyszy do wspólnej zabawy. Każdego roku włączamy nowoprzybyłych podopiecznych do świetlicowej gromady, podczas uroczystości pasowania na świetliczaka. Dnia 26 października bieżącego roku zgromadziliśmy się wszyscy w filii szkoły, przy ul. Topazowej 26, aby dokonać pasowania. Przybyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klasa If wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczyciły nas także pani wicedyrektor Beata Niedźwiedź-Gostomska oraz pani kierownik świetlicy Małgorzata Wierbiłowicz.
Wszystkie dzieci zaprezentowały się w tym dniu godnie i uroczyście. Z radością pokazały to, czego przez te pierwsze tygodnie nauczyły się w świetlicy podczas wspólnych zabaw i zajęć. Tegoroczny występ dotyczył różnych kultur. Rozpoczęliśmy wierszykiem w j. angielskim, następnie pokazaliśmy zabawę piosenką w j. portugalskim, potem przenieśliśmy się do Japonii, aby wspólnie z panią dyrektor zatańczyć “Pongę” i ostatecznie powróciliśmy do Polski z wierszem Juliana Tuwima pt. “Abecadło”. Po tej krótkiej prezentacji wszystkie dzieci mierzyły się z quizem dotyczącym wiedzy ogólnej, który nie sprawił im żadnych problemów oraz przypomniały świetlicowe zasady.. Na koniec uroczystości wszyscy złożyli ślubowanie godnego zachowania się jako świetliczaki, a pani dyrektor i pani kierownik dokonały pasowania. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Mamy nadzieję, że nasi podopieczni i zgromadzeni goście będą miło wspominać ten dzień, a my dołożymy wszelkich starań, aby każdy poczuł się w świetlicy jak domu.