W piątek 8.06.2018 r. nasza drużyna żonglerów szkolona przez Pana Michała Apczyńskiego zajęła 2 miejsce w międzyszkolnym Konkursie Żonglerki Dziewcząt i Chłopców - Mistrzostwa Dzielnicy Targówek 2018 Szkół Podstawowych. Zawody polegały na rywalizacji zespołowej – z każdej drużyny były wyznaczone kolejno osoby do tzw. „pojedynków” 1x1. Osoba, która dłużej żonglowała (trzema piłeczkami) wygrywała, a reprezentacja szkoły otrzymywała punkt.  Uprawianie sportu, a w szczególności dyscyplin drużynowych, sprawia, że młody człowiek doświadcza w jaki sposób jego zachowanie wpływa na grupę. Jeden zawodnik rzadko kiedy wygrywa mecz. Chcąc być częścią mistrzowskiej drużyny trzeba nauczyć się myśleć jako kolektyw. Dobra współpraca z kolegami w zespole jest kluczowa wszędzie, nie tylko na sportowych arenach. Takie umiejętności procentują też w innych miejscach – w szkole, w domu, w pracy. I to był klucz do sukcesu naszej drużyny ! Żonglowanie piłeczkami to nie tylko dobra zabawa, ale także poprawa funkcjonowania mózgu. Żonglerka poprawia najbardziej umiejętności, które opierają się na koordynacji oko-ręka jak na przykład pisanie, rysowanie, szybkie czytanie czy typowe umiejętności manualne (np. konstruowanie, wycinanie itp). Zapraszamy do zabawy !

M. Kopeć