Dnia 27.03.2018r w świetlicy szkolnej na ul . Topazowej odbył się konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną. Konkurs bardzo się spodobał i zastał przyjęty przez uczniów klas pierwszych entuzjastycznie. Wszyscy uczniowie obecni w tym dniu na świetlicy wzięli w nim udział. Dzieciom zostało zaprezentowane jak wykonać „wiosenną pisankę” bogato zdobioną w kwiaty i motyle. Technika ta zyskała dużą popularność wśród uczniów. Jednak były osoby, które chciały ozdobić pisanki po swojemu różnymi technikami, np. malując jajko farbą, zdobiąc je cekinami, czy bibułką karbowaną lub włóczką. Pisanki były przepiękne. Wybór trzech najładniejszych był bardzo trudny, dlatego jury postanowiło wyróżnić trzy osoby: Oliwię Goszczyńską kl. I f, Kordiana Ząbeckiego kl. I c i Jana Pastuszkę kl. I e. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Olga Protaziuk kl. I f, drugie miejsce zajął Filip Czajkowski kl. I c, trzecie miejsce zajęła Hanna Szewczyk kl. I f.