W grudniu, w naszej szkolnej świetlicy przy ul. Radzymińskiej 232 jak zwykle wiele się działo. Odbyło się bardzo dużo konkursów ku uciesze naszych podopiecznych. Robiliśmy ozdoby choinkowe, pisaliśmy listy do Św. Mikołaja, ozdabialiśmy pierniki, tworzyliśmy najdłuższe łańcuchy choinkowe, aniołki z masy solnej, dekorowaliśmy bombki, wykonywaliśmy kartki świąteczne, a także wspólnie kolędowaliśmy!

Ale zanim weszliśmy w ten świąteczny nastrój, w pierwszym tygodniu grudnia odbył się jeszcze jeden, cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs pt. „Tajemnica tajemnic”.
Był on w formie testu i dotyczył zagadek jakie rozwiązywali bohaterowie serii książek pt. „Biuro detektywistyczne Lasse i Mai”. Ta dwójka przyjaciół to zwykłe dzieciaki, nie dysponujące żadnymi nadprzyrodzonymi zdolnościami – wystarcza im spostrzegawczość, dociekliwość i logiczne myślenie! I właśnie dlatego stali się ulubionymi bohaterami dla wielu dzieci.
Nasi podopieczni poznali wiele przygód tej wspaniałej dwójki, a test miał wykazać jak wiele informacji z tych przygód zapamiętali. Co się okazało – WSZYSCY uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat lektury, dobrą pamięcią i spostrzegawczością. W tej zagadkowej rywalizacji – drugie i trzecie miejsce zajęło aż kilka osób (ze względu na taką samą liczbę punktów), jednak zwycięzca był tylko jeden! :-D Pierwsze miejsce otrzymał Kamil Zalwert z klasy 3b.

Magdalena Kopeć