W środowisku szkolnym często można usłyszeć, że dzieci są prawdziwymi diamentami, wymagającymi oszlifowania. Zadaniem nauczyciela jest pomóc tym diamentom zabłysnąć.
W świetlicy szkolnej mamy czas na podpatrywanie naszych podopiecznych podczas zabawy i pracy własnej, jest to okazja do odkrywania indywidualnych talentów i zainteresowań. Przez cały rok ciężko pracujemy, aby nasze pociechy poznawały i rozwijały swoje pasje, tworzymy warunki do szlifowania diamentów.
Na zakończenie pracy w pierwszym semestrze postanowiliśmy zorganizować konkurs dla wszystkich młodych pasjonatów, którzy pragnęli zaprezentować się przed publicznością. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klasy 1C, 1E i 1F. Dzieci występowały tańcząc, śpiewając oraz prezentując znakomite prace malarskie i techniki piłkarskie. Publiczność biła gromkie brawa, a jury było zachwycone poziomem i stylem, w jakim uczestnicy przygotowali się do występu. Wyłoniliśmy trójkę zwycięzców, którzy zdobyli najwięcej punktów.
To był bardzo ważny dzień dla nas i naszych podopiecznych, ponieważ pokazał nam z jakim potencjałem mamy do czynienia i ile jeszcze ciekawej, odkrywczej pracy przed nami.

Marta Lasota
Aneta Majchrzak