Podczas zajęć świetlicowych dzieci poznają zasady savoir-vivre. We wrześniu i październiku były przeprowadzane cyklicznie zajęcia na temat kultury osobistej i zasad dobrego wychowania. Składy się na to zajęcia teoretyczne( czytanie książki G. Kasdepke „Bon czy ton”), omówienie zasad prawidłowego zachowania się w stosunkach między ludzkich, w miejscach publicznych oraz przy stole, jak i zajęcia praktyczne: odgrywanie scenek, ćwiczenie prawidłowego siedzenia przy stole i inne. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.
Dnia 18 października 2017r odbył się konkurs pod tytułem „ Bon czy ton”. W jury zasiadły wychowawczynie świetlicy, a publiczność stanowili uczniowie. Konkurs był przeprowadzony w trzech etapach. Pierwszy etap ” Prawda – Fałsz”: dzieci musiały powiedzieć czy stwierdzenie, np. „ przy stole można bekać” jest prawdziwie czy fałszywe. Drugi etap: każdy uczestnik musiał prawidłowo ułożyć sztućce. I trzeci etap uczestnicy prezentowali jak prawidłowo siedzi się przy stole. Publiczność bardzo entuzjastycznie i żywo reagowała na zmagania uczniów. Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń kl. 0 B Gabriel Sokołowski, drugie miejsce Filip Czajkowski kl. 1 C i trzecie miejsce Oskar Lipowski kl. 1 C. Laureaci zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością zasad savoir- vivre, a publiczność świetnie się bawiła.