Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach, oglądać ilustracje, zrobić ciekawą prace plastyczną itp. Dzieci w świetlicy szkolnej na ul. Topazowej poznali historię dinozaurów, dowiedzieli się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem oglądali ilustracje i słuchali ciekawostek o dinozaurach. Uczniowie również na krótką chwilę stali się paleontologami i próbowali ułożyć szkielet Diplodoka oraz Pterodaktyla. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne. Dzieci uwielbiają obchodzić nietypowe święta. Dzień dinozaura obchodzony jest 26 lutego.