Każdy z naszych podopiecznych dobrze wie, w jakim mieście mieszka i potrafi powiedzieć o nim kilka słów. Kontynuując tradycję lat poprzednich postanowiliśmy przypomnieć sobie kilka najbardziej znanych legend warszawskich i przeprowadzić konkurs, który pozwoli uczniom sprawdzić ich znajomość. Przy ul. Topazowej uczniowie klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych przystąpili do konkursu 6.11.2017 r. W pierwszym etapie każdy z uczestników odpowiadał na zadane przez nauczycielkę pytanie, jeśli odpowiedź była prawidłowa otrzymywał punkt. W drugim etapie uczestnicy mieli za zadanie narysować postać Bazyliszka zgodnie z obrazem przedstawionym w legendzie. Dzieci z oddziału przedszkolnego przy ul. Rozwadowskiej miały okazję zmierzyć się z tymi samymi zadaniami 9.11.2017 r.

Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i wykazali się doskonałą znajomością legend o naszej stolicy, a kilkoro z nich otrzymało upominki i dyplomy.

Organizatorka
Aneta Majchrzak