W maju odbyły się zajęcia otwarte, które miały na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów. Tematem przewodnim były ,,Bajki i baśnie małe i duże”. Dzieci biorące udział w zajęciu mogły pogłębić swoją wiedzę ,rozbudzają zainteresowanie i wyobraźnię. Na powitanie odśpiewaliśmy piosenkę ,,Witajcie w naszej bajce”, która wprowadziła w temat a także w dobry, pogodny nastrój. Dzieci wcielając się w różnych bohaterów z bajek i odgrywając scenki związane z nimi, mogły pochwalić się przed rówieśnikami nie tylko znajomością ale przede wszystkim talentami aktorskim i wokalnym. Odgadywanie zagadek z czarodziejskiego pudełka, w którym był list od Bajkowej Wróżki, okazało się dla dzieci ogromną frajdą. Dzieciom najbardziej jednak podobały się zabawy ruchowe przy muzyce-.,,My jesteśmy krasnoludki” oraz, ,Krasnoludek”. Na zakończenie był oczywiście słodki poczęstunek jak w chatce Jasia i Małgosi ,dzieci zajadały się pierniczkami. Na pamiątkę uczniowie zrobili własne zakładki do książek ,które zabrały do domu. Dzieciom bardzo podobała się taka forma spędzania czasu w świetlicy.