W tym roku w ramach cyklu "Polscy poeci dzieciom" skupiliśmy się na twórczości Jana Brzechwy. W świetlicy szkolnej dzieci zapoznawane były z życiorysem i utworami tego wybitnego poety. Wiersze czytali zarówno wychowawcy świetlicowi jak i bibliotekarka, pani Małgorzata Nowicka. Celem tych zajęć było rozwijanie pasji czytelniczych i rozbudza- nie wrażliwości na piękno utworów Jana Brzechwy, ich walory językowe i wychowawcze. Te pełne inteligentnego humoru wiersze bardzo podobały się dzieciom, niektóre znały na pamięć szczególnie te, które wykorzystano w ekranizacji filmowej "Akademii pana Kleksa". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z obszernymi fragmentami tego filmu i śpiewać wraz z bohaterami piosenki z tekstami poety.
W dniu 06.04.17 r. zorganizowaliśmy w naszej świetlicy konkurs pod hasłem "Jan Brzechwa dzieciom". Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas drugich i trzecich. Zadaniem dzieci było rozwiązanie testu składającego się z czterech zadań, które miały na celu sprawdzenie zdobytej wiedzy o życiu i twórczości poety.
10.04.17 r. ogłosiliśmy wyniki konkursu i nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i rozdanie nagród.
Oto wyniki:
I miejsce- Marta Wądołowska z kl.II c
II miejsce- Natalia Wójtowicz z kl.III g
III miejsce- Juliusz Gonczarski z kl.II e
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy wiedzy.