W szkole zdobywamy różne umiejętności i wszechstronną wiedzę. Jedną z możliwości zaprezentowania tego, czego się uczniowie dowiedzieli i nauczyli jest turniej „Jeden z Dziesięciu” wzorowany na znanym polskim teleturnieju. W świetlicy prowadziliśmy eliminacje już od początku kwietnia, aby wreszcie 26 kwietnia spotkać się z finałową dziesiątką na ostatecznej rozgrywce. W turnieju wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Organizacją konkursu i przygotowaniem ponad 200 pytań zajęła się p. Joanna Urbaniak. Pytania dobrane były do wieku i wiedzy uczestników, dotyczyły zarówno treści nauczanych w klasie, jak i elementarnej wiedzy z różnych dziedzin życia. W pierwszym etapie finału każdy z uczestników miał 3 szanse, błędna odpowiedź na postawione pytanie powodowała utratę szansy. W drugim etapie znaleźli się kandydaci z 2 lub 3 szansami, po udzieleniu poprawnej odpowiedzi uczestnik wskazywał osobę do kolejnego pytania. Tak wyłoniliśmy 3 uczestniczki, które odpowiadały na pytania poprawnie. Zwyciężczynią została uczennica klasy 3a - Karolina Głusińska, drugie miejsce zajęła uczennica klasy 2b – Hanna Stachurska, trzecie miejsce uczennica klasy 2b – Małgorzata Narożnik. Wszystkim kandydatom gratulujemy wiedzy i wytrwałości, a zwyciężczyniom życzymy dalszych sukcesów.