Wszyscy wiedzą, że zajęcia sportowo - rekreacyjne to najlepszy sposób na wszechstronny rozwój najmłodszych. Dlatego jeśli tylko warunki pogodowe są odpowiednie, to nasze dzieci ze świetlicy chętnie wychodzą na dwór, gdzie mogą korzystać ze wszystkich dostępnych boisk sportowych oraz placu zabaw, a przy braku odpowiedniej pogody mają do dyspozycji dwie sale gimnastyczne. Każdy może rozwijać swoje umiejętności ruchowe bawiąc się lub uczestnicząc w zajęciach sportowych prowadzonych przez Pana Michała Apczyńskiego, w trakcie których najmłodsi zgłębiają tajniki gier zespołowych lub sprawdzają swoją szybkość, skoczność, wytrzymałość lub siłę. Chłopcy jak zawsze kochają piłkę nożną i tej dyscyplinie poświęcają najwięcej czasu. Dużym zainteresowaniem cieszy się wśród dzieci prowadzona przez Pana Michała żonglerka, która ma niesamowity wpływ na poprawę koordynacji, koncentracji i zdolności uczenia się. Świetnej zabawy dostarczają również ćwiczenia z wykorzystaniem drabinek. Wiele radości i emocji dostarcza dzieciakom rywalizacja, która pojawia się podczas biegu na czas, rzutu piłeczką tenisową, skoku w dal, zapasów czy też rzutu do celu. Pod czujnym okiem Pana Michała każdy może sprawdzić swoje umiejętności w dowolnej dyscyplinie sportowej ucząc się zdrowej rywalizacji i przestrzegania zasad fair - play.

A oto nasza lista zwycięzców w roku szkolnym 2016/2017:

Rzut do celu (chłopcy i dziewczynki):
1. Jan Łuczak kl. IIIb
2. Melania Niedźwiedzka kl. IId
3. Michał Jasina kl. IIf

Bieg na 60 metrów (chłopcy):
1. Filip Salus kl. IIIb
2. Paweł Rymarski kl. IIId
3. Szymon Marcinowski kl. IIIg

Rzut piłeczką tenisową (chłopcy):
2. Paweł Rymarski kl. IIId
3. Filip Salus kl. IIIb