Dnia 25.10. 2016 r. o godzinie 10.00, odbyło się pasowanie na świetliczaka na sali gimnastycznej, przy ul. Topazowej 26 , w którym wzięły udział dzieci z klas 0c, 0d, 0e. Na uroczystość przybyła Pani Dyrektor Elżbieta Leciak – Barszczewicz, kierownik świetlicy Małgorzata Wierbiłowicz i wychowawca świetlicy Kamila Klepacka. Za przeprowadzenie imprezy były odpowiedzialne Anna Grzanowska i Ewelina Żebrowska. Dzieci recytowały wiersze pt: „Dziś w świetlicy” i „Zasady świetliczaka”, śpiewały piosenki pt: „Świetlica” i „Spacer to przygoda zdrowa”. Wszyscy wysłuchali zasad, które panują w świetlicy i utwierdzają nas w przekonaniu, aby każdy z nas czuł się bezpiecznie, powinien ich przestrzegać. Na koniec osoby, które były na pasowaniu złożyły uroczyste przyrzeczenie, Pani Dyrektor z Panią kierownik świetlicy dokonały pasowania na świetliczaka, natomiast wychowawczynie Anna Grzanowska i Kamila Klepacka rozdały wszystkim dzieciom dyplomy i drobne upominki.