Tegoroczne pasownie na świetliczaka dla oddziałów przedszkolnych, w Filii Szkoły Podstawowej nr 84 przy ulicy Rozwadowskiej, odbyło się 25 października o godzinie 14.00. Było ono niemałym przeżyciem zarówno dla nowo przyjmowanych w poczet świetliczków uczniów, jak i wychowawców świetlicy. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zebranych gości: w-ce dyrektor szkoły pani Joanny Bidzińskiej, kierownika świetlicy pani Małgorzaty Wierbiłowicz, wychowawców klas 0A i 0B oraz pań woźnych. Następnie uczniowie stawali przed kolejnymi zadaniami jak recytacja wierszy, śpiewanie wyuczonych wcześniej piosenek, quizem dotyczącym zasad bezpieczeństwa i kultury w szkole. Wszyscy poradzili sobie z powyższymi zadaniami równie dobrze, jak z dwoma próbami – próbą grzeczności, która oceniała zachowanie świetliczków podczas całej uroczystości i próbą uśmiechu, wymagającą zjedzenia plasterka cytryny z wielkim uśmiechem na twarzy. Dopiero gdy wszyscy zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, iż uczniowie obu klas zasługują na włączenie do zacnego grona świetliczków, nastąpiło ślubowanie, pasowanie oraz odciśnięcie pieczęci. Nowe świetliki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki. Od tamtej pory klasy 0A i 0B mogą dumnie nazywać siebie świetliczakami, o czym przypominają im nieustannie, wywieszone w widocznym miejscu, teksty ślubowania, które sami przyjęli, pieczętując je odciskami swoich kciuków.