W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych w naszej świetlicy został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą „Palmę Wielkanocną”. Wszystkie dzieci, które zgłosiły się do konkursu pracowały z ogromnym zaangażowaniem i zapałem. Przygotowanie konkursowych prac trwało kilka dni. Powstały przepiękne palmy wykonane z użyciem materiałów takich jak: kolorowa krepina, patyczki, bukszpan, wstążki i inne. Palmy wykonywane były techniką dowolną, liczyła się kreatywność uczniów oraz staranność wykonania pracy.
Konkurs odbył się pod kierunkiem Pani Iwony Dudzińskiej, a o jego finałowych losach zdecydowało jury w składzie: Pani Anna Sokulska oraz Pani Marlena Woźnica. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 07.04.2017, gdzie kolejno: I miejsce zajęła Natalia Gugała uczennica klasy II B, zaszczytne drugie miejsce przypadło w udziale Zuzannie Kaczmarczyk z klasy III A, a miejsce III zajęła Wiktoria Falińska – klasa II D. Jednak w związku z tym, że wybór nie był łatwy, ponieważ pięknych prac było naprawdę wiele, zostały przyznane również dwa wyróżnienia dla: Karoliny Głusińskiej z klasy III A oraz Aleksandry Augustyniak uczennicy klasy II F.
Laureaci konkursu zostali nagrodzeni, ale bez wątpienia dla wszystkich uczestników konkursu największą nagrodą było zabranie do domu pięknych i kolorowych prac oraz duma i możliwość zaprezentowania własnoręcznie wykonanej palmy w okresie wielkanocnym.