Dnia 15.05.2017 roku, dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie varsavianistycznym, który w tym roku zorganizowany był w postaci gry terenowej odbywającej się na terenie Łazienek Królewskich. Temat przewodni, przyświecający tegorocznej edycji brzmiał: „Na tropie króla w wiosennym parku”.
W skład reprezentacji naszej szkoły weszli uczniowie:
Stanisław Lachiewicz, Aleksandra Kuzioła, Weronika Piątek, Jan Łuczak i Filip Salus. Pod opieka nauczyciela Pani Iwony Dudzińskiej, dzieci stanęły w szranki z przedstawicielami innych warszawskich szkół.
Z mapa w ręku, wędrując od punktu do punktu po Parku Łazienkowskim, uczniowie stawiali czoła najrozmaitszym zadaniom, w których musieli wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością słuchania, zgodną współpracą czy pomysłowością. Podczas całej gry, uczniowie mieli okazję bardzo poszerzyć swój zasób wiedzy na temat Łazienek. Na każdej stacji na dzieci czekali edukatorzy z Działu Edukacji Łazienek Królewskich oraz wolontariusze, którzy dzielili się swą wiedzą oraz oprowadzali po najciekawszych zakamarkach parku.
Na każdym punkcie dzieci zgodnie współpracując, dzielnie wykonywały wszystkie wymagane zadania.
I choć nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium, to wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że najważniejsza oczywiście była świetna zabawa i sama fakt tego, iż mogli wziąć udział w tym właśnie konkursie (co dodatkowo potwierdzili od razu zgłaszając swój udział w przyszłorocznej edycji ).