Słowo żonglerka pochodzi z francuskiego jongleur i starofrancuskiego jogler. Istnieje także późnołacińska forma joculare łacińskiego słowa joculari, oznaczającego "żartować". Żonglerka to rodzaj rozrywkowej aktywności fizycznej, polegający na poruszaniu rekwizytami w niekonwencjonalny sposób. Najbardziej rozpoznawalną formą jest wielokrotne, powtarzalne podrzucanie przedmiotów w powietrze i ponowne ich chwytanie. Rekwizytami mogą być piłki, maczugi, obręcze, diabolo, poi, specjalnie wykonane kije, a także przedmioty codziennego użytku, jak długopisy, pudełka czy kapelusze. Żonglowanie piłeczkami to nie tylko świetna zabawa, ale również poprawianie zdolności uczenia się.
Dzieci z naszej wietlicy uczą się żonglowania regularnie pod czujnym okiem pana Michała Apczyńskiego. Efekty całorocznych treningów mogą zaprezentować w trakcie cyklicznych Mistrzostw Dzielnicy Targówek w Żonglerce. Tak też było i w tym roku szkolnym. 9 czerwca 2017 roku drużyna w składzie: Bartłomiej Stelter, Paweł Rymarski, Kacper Kania, Adam Dunajski, Amelia Dudek, Aleksandra Lutostańska i Julia Prusik, stawiła się w Szkole Podstawowej nr 277, aby przystąpić do rozgrywek w żonglowaniu piłeczkami tenisowymi. Jak co roku stanęliśmy na podium. Wywalczyliśmy zaszczytne II miejsce.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !