Wychowawcy świetlicy w S.P. nr 114 im. Jędrzeja Ciernika zorganizowali konkurs dla dzieci ze świetlic naszej dzielnicy pod hasłem "Malowane wiersze Jana Brzechwy". Celami konkursu było:
- rozwijanie kreatywności, wyobraźni i twórczej aktywności
- rozwijanie pasji czytelniczych
- rozwijanie zdolności manualnych
- rozbudzanie wrażliwości na piękno wierszy Jana Brzechwy
- umacnianie współpracy między świetlicami szkolnymi na terenie Dzielnicy Targówek.
Nasza świetlica również wzięła udział w tym konkursie w kategorii klas I-II. Należało wykonać dowolną techniką płaską ilustrację do wybranego wiersza poety.
Spośród wykonanych w świetlicy prac wybraliśmy dziesięć, które zostały poddane ocenie jury w S.P. 114. Uroczyste zakończenie konkursu miało miejsce w dniu 26.04 17 r. w S.P. 114. Dzieci obejrzały ciekawe i barwne przedstawienie przygotowane przez koło teatralne szkoły po czym nastąpiła prezentacja laureatów i rozdanie nagród.
Spośród prac dzieci z naszej świetlicy uznanie jury zdobyły dwie. II miejsce zajęła Liliana Janiak z kl.II a za ilustrację do wiersza "Smok", a Zuzanna Karolak z kl.II e otrzymała wyróżnienie za ilustrację do wiersza "Na straganie".
Obu laureatkom serdecznie gratulujemy.