W okresie od 05.12 do 22.12 nasza świetlica przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia. Staraliśmy się stworzyć wyjątkową atmosferę oczekiwania. Świetlica pachniała piernikami, które dzieci same piekły i ozdabiały, rozbrzmiewała melodiami kolęd. Stworzyliśmy kalendarz adwentowy i codziennie losowaliśmy dla dzieci jeden konkurs. Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe: najdłuższy łańcuch z kolorowego papieru, najpiękniejszą bombkę wykonaną dowolną techniką, anioły z masy solnej, ozdoby z quillingu, origami i malowanego gipsu. Wykonane ozdoby wykorzystaliśmy do ubrania świetlicowej choinki. Świąteczną dekorację pomieszczeń świetlicy uzupełniała szopka z kartonu oklejonego gazetami z postaciami z masy solnej i małe choinki zrobione przez dzieci z różnych materiałów.
W ramach zajęć literackich uczniowie pisali listy do świętego Mikołaja i kartki ze świątecznymi życzeniami. Najlepsze prace plastyczne i literackie zostały nagrodzone.
Jednocześnie zapoznawaliśmy dzieci z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. Zdobytą wiedzą mogły się wykazać podczas zorganizowanego w świetlicy quizu.
Trzeba przyznać, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pracę, sprawiała im ona prawdziwą przyjemność. Tak przygotowani oczekiwaliśmy nadejścia Świąt.