Boże Narodzenie jest świętem chrześcijańskim obchodzonym 25 grudnia na pamiątkę narodzin Jezusa Chrystusa. Obchody tego święta rozpoczynają się już dzień wcześniej - 24 grudnia w Wigilię (zwaną też Gwiazdką). Tego dnia, tuż po pojawieniu się pierwszej gwiazdki, składamy najbliższym życzenia, dzieląc się z nimi opłatkiem, i siadamy do uroczystej kolacji, zostawiając wolne miejsce przy stole. Po niej - najczęściej koło północy, rozpoczyna się uroczysta Msza Święta - Pasterka. Ze świętem Bożego Narodzenia wiąże się wiele zwyczajów - m.in. ozdabianie choinki, pod którą Święty Mikołaj zostawia prezenty, śpiewanie kolęd, a także przygotowywanie wigilijnych potraw.
W celu kultywowania Bożonarodzeniowej tradycji chrześcijańskiej i rozbudzenia ekspresji plastycznej dzieci inspirowanej Świętami Bożego Narodzenia Szkoła Podstawowa nr 275 im. Artura Oppmana przy ul. Świętego Hieronima 2 zorganizowała I Edycję Dzielnicowego Konkursu Plastycznego dla Szkół Podstawowych pt. "Boże Narodzenie w origami". Święto to należy do jednego z ulubionych świąt dzieci, dlatego też do udziału w nim zgłosiło się wielu uczniów nie tylko z naszej świetlicy, ale również z całej szkoły. Dzieci z entuzjazmem zabrały się do pracy dając upust swojej kreatywności i pomysłowości. Ich efektem było powstanie przepięknych ozdób choinkowych, jak również prac przedstawiających scenki związane z Bożym Narodzeniem. Z pośród wszystkich uczniów z naszej szkoły, których prace zakwalifikowały się do konkursu nagrody otrzymali:
W kategorii origami płaskie:
1 miejsce marta Wądołowska kl. IIc
2 miejsce Mateusz Jabłkowski kl. II
2 miejsce Witold Górajski kl. IId

W kategorii origami przestrzenne:
2 miejsce Oskar Obłękowski kl.IIg
2 miejsce Liwia Kopeć kl. IIIf
3 miejsce Aleksandra Kuzioła kl. IIIf
Wyróżnienie Magdalena Krzyżanowska kl. 0b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.