Dnia 8 lutego 2017 roku w filii Szkoły Podstawowej nr 84, przy ulicy Topazowej 26 odbył się bal karnawałowy klas 0-I. Zimowy bal w świetlicy był okazją do wspólnego spędzenia czasu w rytmie skocznej muzyki. Na tę okoliczność dzieci, swoim wyglądem i strojem upodobniły się do swoich ulubionych bohaterów i postaci. Była to doskonała okazja do zaangażowania rodziców, którzy z radością pomagali w doborze i przygotowaniu wymarzonego przebrania. Wcielając się w role, dzieci miały szansę poczuć się jak superbohaterowie czy prawdziwe księżniczki. Wspólne przeżywanie pozytywnych emocji wzmacniało relacje i budowało więzi. Zabawy na wesoło uczyły i rozwijały. Śpiewy i tańce dawały dużo satysfakcji uczestnikom. Oprócz swobodnej ekspresji, podczas balu odbyły się również zorganizowane zabawy z elementami współzawodnictwa oraz konkursy z nagrodami. Przyjazna i życzliwa atmosfera sprawiały, że dzieci z przyjemnością angażowały się w różne konkurencje: indywidualnie, w parze i grupie. Słodkim dodatkiem był konkurs jedzenia pączka bez oblizywania. Oklejone lukrem, ale uśmiechnięte buzie dzieci dowodziły, że zabawa była udana. Bal karnawałowy był okazją do wspólnego cieszenia się i aktywnej zabawy. Dzielenie się radością podwoiło optymistyczny nastrój.

Aneta Kurzątek