W wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada w naszej świetlicy nie zapomnieliśmy o andrzejkowych wróżbach dla młodych panien, a także o Katarzynkach dla panów. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy odpowiednio wcześniej, aby udekorować salę i wprowadzić dzieci w dobry nastrój. Pani kierownik świetlicy opowiadała im o tym skąd wzięła się tradycja andrzejkowa i katarzynkowa oraz jak wyglądało to dawniej. Zaznaczyła również, że w dzisiejszych czasach jest to dla nas dobra zabawa i wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, pragnąc jedynie uczyć się szacunku do tradycji naszych dziadków.
Następnie w radosnej atmosferze szukaliśmy odpowiedzi dotyczących przyszłości wróżąc z kart, wosku, jabłek oraz ukrytych przedmiotów. Nasi podopieczni mieli okazję wziąć udział w konkursach z nagrodami, np. „Pączkowe szaleństwo”, „Taniec Limbo” czy też „Taneczne koło”. Czas uprzyjemniały nam tańce i zabawy z muzyką, każde z dzieci chętnie włączyło się także we wspólny taniec - „Swing w uliczce”. Każdy z nas wyszedł w tym dniu za świetlicy zmęczony, ale zadowolony i zaciekawiony tym, jakaż to przyszłość czeka naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że tak samo radosna, optymistyczna i fascynująca jak ten dzień.