Zima w pełni oznacza czas karnawału, żeby tradycji stało się zadość w dniu 28 stycznia w świetlicy odbył się Bal Karnawałowy. To piękny czas zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Z pomocą naszych podopiecznych udekorowaliśmy salę, przygotowaliśmy własne stroje i rozpoczęliśmy zabawy: jedna poranna i jedna popołudniowa. Był czas na swobodne tańce oraz na integrację. Uczyliśmy się „Belgijki” oraz „Swingu w uliczce”, rozegraliśmy konkursy: „Gorące krzesła”, „Taniec pod sznurkiem”, „Pączek bez oblizywania”, „Taniec na gazecie”, „Bieg z piłką na łyżce”. Poza konkurencjami bawiliśmy się wspólnie tak jak każdy umiał, a zabawę umilały nam znane i lubiane przeboje muzyczne. Dzieci zaprezentowały się w swoich pomysłowych przebraniach wojowników i pięknych balowych kreacjach. Zabawa trwała do późnego popołudnia, tak by każdy mógł choć chwilę potańczyć i pośpiewać. Wszyscy zakończyliśmy dzień w świetnych humorach i zapewne niejeden z nas wracał do domu nucąc pod nosem ulubioną piosenkę.