15 kwietnia w naszej świetlicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Odwiedzili nas dwaj uczniowie III klasy gimnazjum muzycznego na Żoliborzu. Chłopcy przynieśli ze sobą instrumenty, na których grają w szkole: puzon i waltornię. Przygotowali ciekawą prezentację multimedialną połączoną z prelekcją. Dzieci dowiedziały się, czym jest orkiestra symfoniczna, poznały podział instrumentów na perkusyjne, dęte i strunowe. Następnie gimnazjaliści zapoznali dzieci ze specyfiką swoich instrumentów dętych oraz ich historią. Opowiedzieli o tym, do czego w puzonie służy suwak a w waltorni przyciski, o konieczności strojenia instrumentów przed koncertem i o ich oprzyrządowaniu. Muzycy zaproponowali zabawę w „Jaka to melodia”. nasi uczniowie bez trudu rozpoznawali zaprezentowane utwory. Dzieci były niezwykle zainteresowane, zadawały mnóstwo pytań, na które goście cierpliwie odpowiadali. Prawdziwą frajdą dla naszych dzieciaków była możliwość obejrzenia tych niezwykłych dla nich instrumentów, a niektórzy nawet odważyli się na nich zagrać. Ta wizyta z pewnością rozszerzyła wiedzę muzyczną świetliczaków i dostarczyła ciekawych informacji o szkole muzycznej. Może niektórych zachęciła do nauki gry na instrumentach!