Wielkanoc nazywana inaczej Paschą lub Wielką Niedzielą jest najważniejszym i jednocześnie najstarszym świętem chrześcijańskim. Święta Wielkanocy przepełnione są symbolami. Jednym z nich jest wielkanocny zajączek. A skąd wziął się zajączek? Z powszechnego przekonania, że zwierzątko to śpi z otwartymi oczami i jako pierwsze miało zobaczyć Zmartwychwstanie. Jest on symbolem odradzającej się przyrody, wiosny i płodności. Dziś ma do odegrania równie ważną rolę, bo w okresie świąt w wielu krajach przynosi słodkie, czekoladowe prezenty...
W celu podtrzymania tradycji obchodzenia Świąt Wielkanocnych Świetlica Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. I. Gałczyńskiego w Warszawie przy ulicy Balkonowej 4 przeprowadziła V edycję konkursu plastycznego "Wielkanocny zajączek". Konkurs skierowany był do świetlic szkolnych oraz dzieci pięcioletnich z przedszkoli dzielnicy Targówek w Warszawie. Spośród uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie, dwie uczennice dostały wyróżnienia za wykonanie przepięknych zajączków. Są to:
Julia Durka z klasy II e
Julia Szczepańska z klasy II c.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.