Dnia 18 marca odbył się w naszej szole "Dzień Książki dla Afryki". Był on uwieńczeniem zrealizowanego w naszej świetlicy projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF-u „MALI uczniowie idą do szkoły”, któtego celem było uświadomienie dzieciom jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć i co robi UNICEF, by z tym walczyć. Uczniowie wykazali dużą chęć pomocy swoim rówieśnikom w Mali i w ramach akcji stworzyli piękne książeczki, które zostały zaprezentowane w zorganizowanym przez nas "Dniu Książki dla Afryki". Każdy mógł wybrać sobie książkę w zamian za ewentualne przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły.
Dzięki Państwa hojności i otwartym sercom udało nam się zebrać na ten cel 579,37 złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto UNICEFU-u. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.