Zabawę z okazji Andrzejek i Katarzynek, jak co roku, obchodziliśmy w świetlicy tuż przed rozpoczęciem Adwentu. Choć tę nieco tajemniczą atmosferę mogliśmy poczuć już kilka dni wcześniej, kiedy to dzieci zostały wprowadzone w tematykę tych wesołych obrzędów, zapoznawały się z ich historią i najciekawszymi elementami.
W wyznaczonym dniu – Dniu lania wosku i magicznych przepowiedni, dzieci stawiły się w świetlicy w nietuzinkowych przebraniach. Przy pląsach muzyki bawiły się więc krasnoludy, rycerze, superbohaterowie, księżniczki z bajek Disney’a, czarodziejki i zwierzęta leśne. Radosną muzykę przerywały momenty nieco bardziej tajemnicze – wróżby z przekłuwanym sercem, ustawionymi w rzędzie butami czy odczytywaniem losu z maleńkich karteczek. Oprócz wróżb dzieci miały szansę wzięcia udziału także w kilku premiowanych nagrodami konkurencjach – walce o krzesło, tańcu na gazecie i zjadaniu pączka z zawiązanymi oczami. Zabawom nie było końca, a uśmiech który gościł na twarzach uczestników zdradzał wielkie podekscytowanie i radość z możliwości spędzenia czasu w sposób niezwykły.
Uczniowie poprzez doskonałą zabawę i wróżby z przymróżeniem oka, zetknęli się z tradycją obecną w polskiej kulturze od wieków, mieli szansę poczuć się jak nasi pradziadowie, którzy w noc Andrzeja starali odgadnąć co też szykuje dla nich los na najbliższe lata.