Zgodnie z wieloletnią już tradycją postanowiliśmy urządzić w świetlicy sześciolatków dzień wróżb i zabawę andrzejkową. Odbywało się to w dniu 27 listopada 2014, gdy cała szkoła miała bal andrzejkowy i atmosfera była bardzo radosna. Wprowadziliśmy trochę magii do naszej jasnej i kolorowej sali. W nieco przyciemnionym świetle, siedząc dookoła wspólnego stołu, dzieci wysłuchały opowieści o pochodzeniu i tradycji wieczorów andrzejkowych. Słuchały z zapartym tchem o starych wierzeniach i wróżbach. Z przejęciem oczekiwały na swoją kolej, gdy rozpoczęliśmy własne wróżenie. I chociaż na wstępie umówiliśmy się, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, każdej towarzyszyły niezwykłe emocje. Nie obyło się również bez śmiechu. Każdy z uczestników zabawy mógł zanurzyć dłoń w magicznym worku i wylosować jeden element symbolizujący przyszły zawód. Dużo radości przysporzyło rzucanie monetą do miski z wodą. Ale jak zawsze najbardziej ciekawiły wszystkich imiona ich przyszłych żon i mężów. Po części z wróżbami oddaliśmy się tanecznemu szaleństwu. Wszyscy uczestnicy konkurencji” taniec na gazecie” walczyli dzielnie do końca wymyślając przeróżne sposoby na wygranie. Niektórzy odtańczyli imponujące solówki, a inni wspaniale ich dopingowali. Wszyscy byli w świetnych nastrojach i tak już pozostało do końca tego niezwykłego popołudnia.