Pod koniec października, jak co roku, nasza świetlica zorganizowała dla uczniów Andrzejki. Po przyjściu do świetlicy dzieci zastały sale przygotowane do zabawy. Wypełnione były balonami, sempertynami i połyskującymi gwiazdami, a gdzie niegdzie zerkały na dzieci kolorowe pająki. Zachwytom nie było końca. Zabawę rozpoczęło przybliżenie uczniom tradycji związanej z Andrzejkami i Katarzynkami. Następnie dzieci miały szansę poznania swojej przyszłości dzięki tajemniczym wróżbom: "Czyj to but?", "Szpilka prawdy", "Moneta w studni", "Sercowe strzały", "Losowanie przedmiotów", "Kubeczki andrzejkowe", "Rzucanie kości". Poza wróżbami uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach przy radosnych rytmach muzyki. Zarówno wróżby jak i konkursy wywołały wiele emocji. Huczna zabawa odbyła się rano i po południu tak, aby wszystkie dzieci uczęszczające do naszej świetlicy mogły wziąć udział w obchodzie Andrzejek.