Pisanki, pisanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek...

Czym byłby wystrój Wielkanocnego stołu bez barwnych pisanek? Z pewnością nie prezentowałby się tak okazale, jak to ma miejsce praktycznie w każdym polskim domu. W związku z tym pod koniec marca, tuż przed świętami Wielkanocnymi odbył się w świetlicy dla dzieci sześcioletnich konkurs „Pisanka Wielkanocna”. Każde dziecko otrzymało styropianowe jajko. Rozdane również zostały potrzebne materiały do samodzielnego zdobienia, a uczestnicy konkursu zabrali się do pracy. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie, a ich pomysłowość była godna podziwu. Pracowały wytrwale i doprowadziły swoją pracę do końca. Na koniec zostało już tylko podziwiać piękne pisanki i wyłonić zwycięzców.

I miejsce zajęli:
Anna Chibowska – kl. If
Dominik Janusik – kl. If

II miejsce zajęli:
Antoni Wieczorek – kl. If
Maksymilian Pieńkosz – kl. If
Dominik Winiarski – kl. Ig

III Miejsce zajęli:
Oliwia Dobek – kl. If
Adrian Flaszka – oddział przedszkolny Oc

Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy z dumą zabrali swoje pisanki do domów, aby ozdabiały wielkanocny stół.