21 października 2014 roku w naszej świetlicy przy Ul. Rozwadowskiej odbyła się uroczystość „Ślubowania na świetliczka”. Na to niecodzienne wydarzenie wszyscy wychowankowie stawili się w odświętnych strojach, nieco poddenerwowani, aczkolwiek w doskonałych humorach.
Po przywitaniu zebranych – dyrekcji, wychowawców i rodziców, nastąpiła krótka część artystyczna składająca się z szeregu pięknie recytowanych wierszy i radosnych piosenek. Po niej pani Dyrektor poprzez dotknięcie ołówkiem ramienia dziecka przyjęła każde z dzieci w poczet świetliczaków. W dalszej kolejności przed nowymi wychowankami postawiono kilka trudnych zadań - dzieci zostały poddane próbom: sprawności, mowy oraz wiedzy. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat znajomości regulaminu i zasad panujących w świetlicy, odpowiadali na pytania z tematyki przyrody oraz „łamali języki” na trudnych słowach. Zabawom nie było końca. Ostatnim elementem wydarzenia było rozdanie dyplomów i drobnych upominków.
Nowe, pełnoprawne świetliczaki, od tej pory mają szansę w pełni korzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą uczestniczenie w zajęciach świetlicy – rozwijanie swoich umiejętności, poznawanie coraz to nowych sposobów wolnego czasu, przebywanie w gronie rówieśników.