W świetlicach uczniów sześcioletnich odbył się w ostatnich tygodniach konkurs recytatorski pod tytułem „ W świecie Brzechwy i Tuwima”. Uczniowie przez pierwszy tydzień zapoznawali się z poezją naszych wspaniałych twórców, aby wybrać potem wiersze najbardziej odpowiednie dla siebie. Każdy mógł zdecydować się na dowolną liczbę utworów. Uczniowie ćwiczyli recytację pod okiem rodziców i wychowawczyń świetlicy.
Finał konkursu odbywał się 14 i 15 maja. Jury oceniało przede wszystkim interpretację utworów, ich długość oraz siłę głosu recytujących. Uczestnicy wykazali się talentem recytatorskim i odwagą, aby stanąć przed kolegami i przedstawić im swoje umiejętności. Doceniamy pracowitość uczniów i zachęcamy ich do podejmowania kolejnych wyzwań. Laureatami konkursu zostali: Natalia Wójtowicz z kl. Ig, Adrian Rosiński z kl. Oa, Zuzanna Karolak z kl. Ob., Bruno Janusik z kl. Oc. Uroczyście wręczono dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy wielu kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że raz zapamiętane wiersze pozostaną w ich pamięci na całe lata.