W tym roku szkolnym po raz kolejny dzieci z naszej świetlicy miały możliwość wzięcia udziału w cyklicznym konkursie, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 im. K. I. Gałczyńskiego, zatytułowanym „Ozdoba wielkanocna”.
Od chwili ogłoszenia tegoż konkursu, rozpoczęło się ochocze zbieranie przeróżnych pomysłów związanych z tematyką prac i techniką ich wykonania. Uczniowie z entuzjazmem włączyli się do przygotowań ozdób wielkanocnych. Były to wieńce wielkanocne, jajka styropianowe ozdabiane różnymi technikami plastycznymi, jajka zrobione z balonu, prace wykonane techniką orgiami i z wykorzystaniem różnych materiałów dostępnych w domu np. guzików, filcu, patyczków do uszu. Każdy z uczestników stworzył jedną ozdobę. Najlepsze dzieła trafiły do organizatora konkursu, a pozostałe ozdobiły sale świetlicy.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 25 marca 2015 w Szkole Podstawowej nr 42 przy ulicy Balkonowej. Po krótkiej części artystycznej ogłoszono wyniki, według których nasza uczennica Roksana Nitkowska z klasy III A, pod opieką nauczyciela Anety Letkiewicz, zajęła trzecie miejsce w kategorii klas II-III i Amelia Komorowska z oddziału 0B, pod opieką nauczyciela Anny Szóstak zajęła III miejsce w kategorii oddziałów przedszkolnych i klas I. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.