W tym roku szkolnym po raz kolejny dzieci z naszej świetlicy miały możliwość wykazania się swoją niczym nieograniczoną wyobraźnią i zdolnościami manualnymi, biorąc udział w cyklicznym konkursie, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 im. K. I. Gałczyńskiego, zatytułowanym „Cuda z liścia”, zdobywając przy tym liczne pochwały i nagrodę.
Od chwili ogłoszenia kolejnej edycji tegoż programu, rozpoczęło się ochocze zbieranie przeróżnych i jak najbardziej kolorowych liści, suszenie ich, wymiana pomysłów związanych z tematyką prac i techniką ich wykonania. Uczniowie z entuzjazmem włączyli się do przygotowań i chętnie pomagali sobie w kolekcjonowaniu zielnika. Gdy natomiast przyszedł czas wykonania prac konkursowych, do swoich stanowisk pracy zasiedli z radością, mając już wcześniej sprecyzowane plany działania. Każdy z uczestników stworzył jedną pracę na dowolny temat, z wykorzystaniem jesiennych darów natury – liści, kasztanów, żołędzi, kwiatów i źdźbeł traw. Najlepsze dzieła trafiły do klasyfikacji turnieju, pozostałe natomiast ozdobiły tematyczną gazetkę świetlicy.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19 listopada 2014 w Szkole Podstawowej przy ulicy Balkonowej. Po krótkiej części artystycznej ogłoszono wyniki, według których nasza uczennica klasy III A Roksana Nitkowska, pod opieką nauczyciela Martyny Marchwickiej, zajęła trzecie miejsce w kategorii klas II-III. Wykonanie jesiennego wieńca urzekło jury starannością wykonania i rozmaitością materiałów.
Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.