W poniedziałek 13 kwietnia odbyły się w świetlicy zajęcia pt. ”Akcja segregacja”. Przybliżono dzieciom założenia „ustawy śmieciowej” obowiązującej w Warszawie od 1 lipca 2013r. Obecnie zbierane odpady są wrzucane do kontenerów w trzech kolorach: czerwonym, zielonym i czarnym. Do kontenera czerwonego wrzucane są odpady segregowane suche, czyli suchy papier, tekturę, butelki plastikowe, kartony po sokach oraz puszki. Do kontenera zielonego wrzucamy szkło opakowaniowe, czyli butelki, słoiki bez metalowych nakrętek i kapsli. Do kontenerów czarnych wrzuca się pozostałe śmieci, które nie nadają się do umieszczenia w kontenerach zielonym i czerwonym. Jest to pojemnik na odpady zmieszane. Dzieci w sposób praktyczny miały posegregować „górę śmieci”. Własnoręcznie odkładały poszczególne odpady na kartony w kolorach zielonym, czerwonym i czarnym. Zajęcia poprowadziła Anna Sokulska-Lagos i Aneta Letkiewicz.