Spojrzenie na sport i ruch w dzisiejszych czasach różni się zależnie od wieku, zainteresowań czy stanu zdrowia osób dyskutujących na ten temat, aczkolwiek każdy bez wątpienia przyzna, iż jest to najprostsza droga ku dobremu samopoczuciu i lekkości ducha. Nie ma chyba więc na tym świecie osoby, która by sportu nie lubiła – czy to w formie aktywnego spędzania niedzielnego popołudnia spacerując, czy w wyczynowym uprawianiu danej dyscypliny czy nawet zwykłego kibicowania ulubionej drużynie.
Szkoły od dawna rozumieją jak ważne dla edukacji młodego człowieka są zajęcia w - fu i stąd też nacisk kadry pedagogicznej na takowe umiejętności. Szkolna świetlica również nie pozostaje w tyle w wychowaniu sportowym proponując na co dzień dzieciom różnorodne zajęcia ruchowe w tym także takie, które nawet w najbardziej pochmurne dni pozwalają poczuć się niczym tenisista Wimbledonu, siatkarz na korcie plażowym czy tancerz na Broadway’u. Płynąc więc na fali niezwykłych wrażeń tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi zorganizowano w naszej świetlicy dwa konkursy z Play Stadion – Dance Party oraz Sports Champions. Dzięki nim wszystkie chętne dzieci miały możliwość przeżycia choć w niewielkim procencie tego, co nasi olimpijczycy – „złoty” Zbigniew Bródka, „srebrne” panczenistki albo „złoty” Kamil Stoch – stanąć do zaciekłej rywalizacji, zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć podium. Do świetlicowych zawodów przygotowywały się kilka miesięcy, poznając kolejne dyscypliny, ucząc się ich zasad i zwyczajnie doskonaląc te ulubione. A wszystkie te czynności zaowocowały emocjonującymi turniejami: tanecznym oraz sportowym. Podczas konkursu tanecznego, który odbył się 22 stycznia 2014, uczniowie naśladując ruchy gwiazdy odtwarzali cały układ z teledysku danej piosenki. Bezkonkurencyjną w tej kwestii była Aleksandra Kurpiowska, która zachwyciła wszystkich niezwykłym poczuciem rytmu i precyzją ruchów. Nieco mniej jednoznaczne zaś okazały się wyniki zawodów narciarstwa szybkiego, boksu, tenisa ziemnego, łucznictwa oraz kręglarstwa z dnia 27 stycznia, bowiem rywalizację podjęła znaczna liczba utalentowanych i bardzo zaangażowanych dzieci. Rozstrzygnięcia przyniosły dopiero wielokrotne dogrywki. Pierwsze miejsca zajęli: Filip Niżnik, Zuzanna Włosok, Sebastian Strojny oraz ex aequo Jan Baczmagi i Bartłomiej Ambroziak, Emilia Nieborak i Bartosz Włodarczyk.
Zwycięzcy, każdego z sześciu konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. A oprócz tego, bez względu na zajmowane miejsca, wszyscy uczestnicy zawodów zdobyli nowe umiejętności – współpracy, rywalizacji zgodnej z zasadami fair play, nauczyli się kontroli nad własnym ciałem i otworzyli się na nowe dyscypliny sportowe, dzięki którym niejeden uczeń odkrył swoją nową pasję.