Tegoroczne wakacje dobiegły już końca, dnia 1 września we wszystkich szkołach zadźwięczy ponownie dzwonek. To znak, że przyszedł czas na naukę, a beztroski okres wakacji minął już bezpowrotnie. Z pewnością duża część uczniów wyczekiwała na to doniosłe wydarzenie. Ubrani odświętnie, z uśmiechem na twarzy dzielnie podążali do swoich klas żeby spotkać swoich kolegów i nauczycieli. Znowu będą spędzać czas w szkole z radością i pełnym zapałem do nauki.
W innej sytuacji znaleźli się Ci, którzy po raz pierwszy przekraczali próg szkoły. Wsparci ramieniem mamy i taty, również dzielnie wkraczali na szkolne korytarze. Właśnie taki obraz pierwszego dnia szkoły pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.
Początek roku szkolnego w naszej szkole Nr 84 w Warszawie jak zwykle miał uroczystą oprawę. Część oficjalna w obecności dyrekcji odbyła się na sali gimnastycznej. Następnie uczniowie świętowali 1 września w swoich klasach wspólnie z wychowawcami i resztą kolegów. Nauczyciele przekazali najważniejsze wskazówki i zalecenia na nowy rok szkolny i oczywiście życzyli wszystkim samych sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Większość dzieci nie mogła się już doczekać kolejnego dnia, emocje brały górę i przyszła pora, żeby się rozstać. Bardzo liczna grupa dzieci wraz z rodzicami udała się do Sali świetlicy, aby tam z kolei dokonać formalności związanych z zapisami swoich pociech. Przed nauczycielami trudny rok pracy gdyż liczba dzieci z roku na rok powiększa się bardzo szybko. Z jednej strony to cieszy, z drugiej staje przed Nami zadanie sprostania oczekiwaniom, tak licznej grupy świetlicowej. Jednak nauczyciele świetlicy patrzą optymistycznie na nowy rok szkolny, bo stają do pracy w nowym, odmłodzonym i ambitnym zespole pedagogicznym.

Nasza kadra pedagogiczna w roku szkolnym przedstawia się następująco:
Pani Małgorzata Wierbiłowicz – kierownik świetlicy
Pani Violetta Strzyżewska – wychowawca świetlicy
Pani Monika Szymańska – wychowawca świetlicy
Pani Anna Sokulska Lagos – wychowawca świetlicy
Pani Anna Lauryn – wychowawca świetlicy
Pani Maria Bartold – wychowawca świetlicy/terapeuta pedagogiczny
Pani Marta Meyerholz – wychowawca świetlicy/nauczyciel muzyki
Pani Iwona Skowron – wychowawca świetlicy/nauczyciel przyrody
Pani Anna Grzanowska – wychowawca świetlicy
Pani Anna Sarnecka – wychowawca świetlicy/pedagog wspomagający
Pani Martyna Błażejczyk – wychowawca świetlicy
Pani Magdalena Kurpiewska – wychowawca świetlicy
Pani Kamila Klepacka – wychowawca świetlicy
Pani Ewelina Konikiewicz – wychowawca świetlicy.

Po pracowitym dniu ale pełnym wrażeń, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Jutro jeden z wielu dni pracy w tym roku szkolnym. Jaki będzie tak naprawdę zależy od naszego nastawienia i wzajemnej życzliwości. Oby ten nowy rok szkolny nie był gorszy…życzymy sukcesów pedagogicznych i uśmiechu na co dzień z dużą dawką cierpliwości.