W dniu 29.10.2013 odbyła się uroczystość „Pasowanie na świetliczaka”. Głównym celem było pokazanie efektów dwumiesięcznej pracy nad umiejętnościami dzieci oraz wdrożenie zasad panujących w świetlicowej społeczności. Nad organizacją imprezy czuwały p. Ewelina Konikiewicz i p. Iwona Wawrzeniecka. W naszym świetlicowym święcie uczestniczyli zaproszeni goście : pani dyr. Zofia Rostek, p. Elżbieta Leciak-Barszczewicz – zastępca dyrektora oraz p. Barbara Noszczak – zastępca dyrektora.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Dzieci zaprezentowały krótki program literacko- muzyczny związany z tematyką szkolną i jesienną. Następnie została złożona obietnica przestrzegania ustalonych zasad oraz odbyło się pasowanie na świetliczaka . Po tym nastąpiło wręczenie dyplomów i drobnych upominków. Uroczystość przebiegała w domowej atmosferze, dostarczyła radości dzieciom, wychowawcom świetlicy i dyrekcji szkoły.