Jak co roku okres Świąt Wielkanocnych obfitował w różnego rodzaju konkursy organizowane przez wszystkie placówki Targówka.
Szkoła Podstawowa nr 42 im. K.I. Gałczyńskiego zaprosiła nas do udziału w konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną”. Konkurs ten organizowany był przez nauczycieli Świetlicy. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali wiele bardzo ciekawych prac. W związku z ograniczeniami jakie nakładał na nas regulamin konkursu mogliśmy z naszej placówki wytypować tylko pięć najlepszych prac. Wszystkie były wyjątkowe, co czyniło wybór bardzo trudnym. Jury konkursu doceniło prace Wiktora Świętochowskiego z klasy III a. Uczeń wykonał pisankę ozdabianą techniką decoupage zdobywając wyróżnienie. Uroczystość wręczania nagród odbyła się 15 kwietnia 2014 roku.