W dzisiejszych czasach rzadkością jest wysyłanie kartek świątecznych, nie wspominając już o tych robionych własnoręcznie. Z roku na ro coraz bardziej zanika fantazja twórcza związana z wykonywaniem ozdób i kartek świątecznych, dlatego też Szkoła Podstawowa nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” wyszła z propozycją konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający do świetlicy wykonali wiele ciekawych prac, wśród których wyróżnione zostały prace: Anny Wądołowskiej z klasy 1b – pierwsze miejsce, Amelii Tratkiewicz z klasy 2d – drugie miejsce, oraz Filipa Niżnika z klasy 3e – trzecie miejsce. Dnia 16.04.2014r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród poprzedzone częścią artystyczną. Na koniec na uczestników konkursu czekał słodki poczęstunek.
Dzięki udziale w konkursie uczniowie mogli nie tylko rozwijać i doskonalić swoje umiejętności plastyczne, ale też poszerzyć swoją wiedzę związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie zyskali ciekawe nagrody plastyczne, a ich opiekun Magdalena Kurpiewska satysfakcję z możliwości rozwijania warsztatu pracy. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach.