Po długiej i mroźnej zimie nadeszła wiosna, a wraz z nią Święta Wielkanocne. Chcąc przybliżyć polskie tradycje z nimi związane Panie Ewa Kwiatkowska i Małgorzata Wierbiłowicz zorganizowały dwa konkursy ogólnoszkolne. Pierwszy „Na najładniejszą Pisankę Wielkanocną”, a drugi „Na najładniejszą Palmę Wielkanocną”. W konkursach udział mogli wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpiło w dniu 15.03.10. Jury w składzie Ewa Kwiatkowska, Violetta Strzyżewska, Małgorzata Nowicka, Małgorzata Wierbiłowicz i Anna Szczepańczyk wyłoniło zwycięzców.

Najlepsze prace należały do uczniów:

Palma Wielkanocna

I miejsce – Ola Kurpiowska 1d

II miejsce – Karolina Kucharska 1

III miejsce – Mateusz Lek

Wyróżnienie – Karolina Tobta 1d, Julia Sasheva 1c

Pisanka Wielkanocna

I miejsce – Agnieszka Morawska 4d

II miejsce – Magda Molęda 4d

III miejsce – Ola Tyszka 3c

Wyróżnienie – Dominika Lipka 1b, Basia Paciorek, Klaudia Antoniak 1c, Maja Wysoczańska 0b, Marta Gromadowska 1b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenie i słodki poczęstunek.

Najładniejsze prace z konkursu na Pisankę Wielkanocną zostały wysłane na Konkurs Plastyczny „Pisanki, kraszanki, jajka malowane” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 277 w Warszawie. Niespodzianką były kolejne wygrane:

II miejsce - Ola Kurpiewska 1d, Magda Molęda 4d, Agnieszka Morawska 4d

III miejsce - Karolina Nikorowska 5b

wyróżnienie - Ola Tyszka 3c, Mateusz Lek 3b

Prace wysłane na konkurs zasiliły akcję charytatywną zorganizowaną przez uczniów SP 277. Natomiast wszystkie prace, które zostały przyniesione na nasze konkursy zasiliły stoisko III Kiermaszu Wielkanocnego organizowane przez nasza świetlicę.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !!!