Szkoła Podstawowa Nr 285 przy ul. Turmonckiej 20 już po raz drugi zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Zimowa Ikebana”. Poprzednia edycja tego konkursu była zorganizowana z okazji lata. Nasza świetlica pierwszy raz wzięła udział w takim przedsięwzięciu. Zgłosiły się zespoły uczniowskie w trzy i czteroosobowych składach. Zadaniem uczniów było wykonanie kompozycji ikebana właśnie w tematyce zimowej. W związku z tym była dopuszczalna określona kolorystyka pracy – biel, srebro, płatki śniegu oraz kompozycja – gałązki świerkowe, jodłowe, szyszki, owoce tarniny, drobne elementy dekoracyjne. Nasi uczniowie wykonali w sumie trzy kompozycje, każda inaczej udekorowana, w innej stylizacji. Prace oddawaliśmy do końca listopada, natomiast rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 grudnia w świetlicy szkolnej przy ul. Turmonckiej. Osobami odpowiedzialnymi z kadry wychowawczej za przygotowanie prac były pani Henryka Karczewska, pani Monika Szymańska oraz pani Magdalena Woźniakowska.
Nie ukrywamy, że osiągnęliśmy spory sukces bo zajęliśmy punktowane III miejsce, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani drobnymi upominkami i dyplomami za udział w przedsięwzięciu. Sam widok prac cieszył oczy wszystkich przybyłych i jednocześnie był bardzo miłym motywem dekoracyjnym przygotowanym tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.